14. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava, festival je od nacionalne važnosti održan je 19.11.2017. i to po treći put u Gradu Bjelovaru uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH, a u suorganizaciji sa Zajednicom kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije.

14. Susret jedna je od 10 nacionalnih manifestacija koje na godišnjoj razini organizira Hrvatski sabor kulture, krovna organizacija kulturno-umjetničkog amaterizma u RH. Na njemu će nastupiti najuspješniji mali vokalni sastava s više od 400 sudionika iz 12 hrvatskih županija: Bjelovarsko-bilogorske, Sisačko-moslavačke, Grada Zagreba, Varaždinske, Primorsko-goranske, Koprivničko-križevačke, Međimurske, Zagrebačke, Karlovačke, Požeško-slavonske, Osječko-baranjske i Brodsko-posavske.

Cilj Susreta bio je na jednom mjestu okupiti i prezentirati raznovrsnost i bogatstvo hrvatske vokalne glazbe u najvišoj kvaliteti. Stručni savjet za vokalnu glazbu HSK-a u sastavu: J. Jerković, L. Vukšić, R. Homen, T.Fačini i J.Ćaleta utvrdio je Pravila i program Susreta temeljen na četiri programske kategorije (klasična glazba, slobodni stilovi i žanrovi, izvorna pučka glazba te folklorni mali vokalni sastavi i komorni zborovi).


Izbor sudionika ovogodišnjeg Susreta napravljen je u okviru 11 županijskih i regionalnih smotri  u kojima su sudjelovali stručni selektori Hrvatskog sabora kulture T.Habulin, I.Miholić, R.Homen, I.J.Skender i I.Vlajnić. Smotre su održane prema sljedećem rasporedu (detalji o održanim smotrama dostupni su u programskoj knjižici Susreta):

22. 4. 2017., Bjelovar, 11. županijska smotra malih vokalnih sastava Bjelovarsko-bilogorske županije
Selektor: Irena Miholić
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS
Pjevačka skupina „Hrvatska žena“ Garešnica (izvorna pučka glazba)
GKC mješovita vokalna skupina „Medjuwodje“, Garešnica (folklorni mali vok. sastavi i komorni zborovi) 
Ženska klapa „Stentoria“ Daruvar (slobodni stilovi i žanrovi)

30. 4. 2017., Slavonski Brod, 21. Smotra folklornih pjevačkih skupina Slavonije, Baranje i Srijema: “Alaj pjevam i pjevati znadem!”, 53. Brodsko kolo - predstavnici još nisu delegirani


6. 5. 2017., Biškupci, 3. Susret folklornih pjevačkih skupina „Pivaj diko ja ću ti polagat“                                
Selektor:  Irena Miholić
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Pjevačka skupina KUD-a „Šijaci“, Biškupci 
Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Orljava“, Pleternica

27. 5. 2017., Sisak, 10. Smotra malih vokalnih sastava Sisačko-moslavačke županije
Selektor:  Tomislav Habulin
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Vokalni ansambl L.I.P.E
Kud „Seljačka sloga“, Bobovac
Pjevačka skupina Češke besede, Sisak

31. 5. 2017., Zagreb, 40. susreti zagrebačkih glazbenih amatera, Koncert zborova i vokalnih ansambala grada Zagreba
Selektor: Ivan Josip Skender
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Cantus ante omnia 
Ženski vokalni ansambl Crona

4. 6. 2017., Varaždin, 14. županijska smotra pjevačkih zborova i malih vokalnih sastava Varaždinske županije
Selektor: Robert Homen
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Vokalni ansambl „Sakcinski“, Ivanec  - Klasična glazba 
Vokalni sastav „Acapella“ KUD-a Zavičaj, Sračinec – Slobodni stilovi i žanrovi

10. 6. 2017., Ronjgi, Susret pjevačkih zborova Primorsko-goranske županije „Kanat pul Ronjgi“ 2017.
Selektor: Igor Vlajnić
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Vokalna skupina KUD-a „Zvir“ iz Jelenja u kategoriji Folklornih malih vokalnih sastava 
Ženska klapa „Kastav“ iz Kastva u kategoriji Slobodnih stilova i žanrova.

11.6.2017., Križevci, 18. Smotra zborova pjevačkih zborova i 14. smotra malih pjevačkih sastava 
Koprivničko-križevačke županije 
Selektor: Ivan Josip Skender
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Ženski pjevački sastav KUD-a „Prigorje“, Križevci
Ženski vokalni sastav "Rudarice" KUD-a „Rudar“, Glogovac

17. 6. 2017., Sveta Marija, 19. smotra pjevačkih zborova i vokalnih skupina Međimurja
Selektor: Tomislav Habulin
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Ženska vokalna skupina KUD-a „Veseli Međimurci“, Čakovec (Foklorna kategorija) 
Kulturno umjetnička udruga „Društvo žena“, Gornji Kraljevec

18. 6. 2017., Vrbovec, 18. Susret pjevačkih zborova i malih vokalnih sastava Zagrebačke županije
Selektor: Irena Miholić
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Kulturno umjetničko društvo „Pleso“, Velika Gorica u kategoriji izvorne pučke glazbe 
VIS „Jane“, Velika Gorica u kategoriji folklornih malih vokalnih sastava i komornih zborova 

11.6.2017. Karlovac, 52. smotra pjevačkih zborova i vokalnih grupa Karlovačke županije
Selektor: Tomislav Habulin
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Folklorna družina „Vuga“, Karlovac  
Ženska pjevačka skupina KUD-a „Sv.Ana – Vučjak“, Karlovac

Program 14. Susreta održan je u dva dijela u nedjelju, 19. studenoga 2017. godine u Domu kulture u Bjelovaru. PRVI DIO SUSRETA posvećen IZVORNOJ PUČKOJ GLAZBI započeo je u 12 h, dok je DRUGI DIO predstavio sastave s repertoarom KLASIČNE GLAZBE, SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA te FOLKLORNE MALE VOKALNE SASTAVE s početkom u 17 h.

14. izdanje Susreta održano je u suorganizaciji Hrvatskog sabora kulture, Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Bjelovarsko-bilogorske županije, II. OŠ Bjelovar i GŠ Vatroslava Lisinskog Bjelovar. Pokrovitelj Susreta je Bjelovarsko-bilogorska županija, a supokrovitelji Grad Bjelovar i Turistička zajednica Bjelovarsko-bilogorske županije, dok je Susret materijalno poduprlo Ministarstvo kulture RH. Medijski pokrovitelji Susreta su Hrvatski radio, Bjelovarsko bilogorski radio, Radio Daruvar, Radio Terezija, Krugoval Garešnica i Super Radio.

Na 14. Susretu hrvatskih malih vokalnih sastava nastupilo je 22 odabrana mala vokalna sastava iz Garešnice, Bobovca, Karlovca, Biškupaca, Velike Gorice, Gornjeg Kraljevca, Pleternice, Križevaca, Siska, Glogovca, Novog Grada, Zagreba, Ivanca, Kastva, Srečinca, Garešnice, Siska, Jelenja i Čakovca. Atraktivnosti programa, osim kvalitete izvedbi, doprinijela je i aznolikost kategorija vokalnih sastava koji su osigurali bjelovarskoj publici zanimljiv i bogati repertoar od izvorne pučke glazbe do pjesama klasičnog repertoara i slobodnih stilova i žanrova.

Sudionici Susreta su:

IZVORNA PUČKA GLAZBA

1.                  Pjevačka skupina „Hrvatska žena“, Garešnica

2.                  Ženska pjevačka skupina KUD-a „Seljačka sloga“, Bobovac

3.                  Ženska pjevačka skupina KUD-a „Sv. Ana – Vučjak“, Karlovac

4.                  Ženska pjevačka skupina KUD-a „Šijaci“, Biškupci

5.                  Kulturno umjetničko društvo „Pleso“, Velika Gorica

6.                  Kulturno umjetnička udruga „Društvo žena“, Gornji Kraljevec

7.                  Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Orljava“, Pleternica

8.                  Ženski pjevački sastav KUD-a „Prigorje“, Križevci

9.                  Pjevačka skupina Češke besede, Sisak

10.              Ženski vokalni sastav „Rudarice“ KUD-a „Rudar“, Glogovac

11.              Mješovita pjevačka skupina KUD –a „Berislavić“, Novi Grad

KLASIČNA GLAZBA

12.              Cantus ante omnia, Grad Zagreb

13.              Ženski vokalni ansambl „Crona“, Grad Zagreb

14.              Vokalni ansambl „Sakcinski“, Ivanec

SLOBODNI STILOVI I ŽANROVI

15.              Ženska klapa „Kastav“, Kastav

16.              Vokalni sastav „Acapella“ KUD –a „Zavičaj“ Sračinec

FOLKLORNI MALI VOK. SASTAVI I KOMORNI ZBOROVI

17.              Mješovita vokalna skupina GKC-a „Medjuwodje“, Garešnica

18.              Vokalni ansambl L.I.P.E, Sisak

19.              Vokalna skupina KUD-a „Zvir“, Jelenje

20.              Folklorna družina „Vuga“, Karlovac

21.              Ženska vokalna skupina KUD-a „Veseli Međimurci“, Čakovec

22.              Vokalno-instrumentalni sastav „Jane“, Velika Gorica

 

Susret su pratili i ocjenjivali članovi stručnog povjerenstva u sastavu Josip Jerković, Tomislav Habulin i Duško Topić koji su odluči o najuspješnijim izvedbama u svakoj od 4 kategorije koncertnog programa.

U KATEGORIJI IZVORNE PUČKE GLAZBE Nagradu je osvojila Kulturno umjetnička udruga „Društvo žena“, Gornji Kraljevec (voditeljica: Julijana Kočila), dok je u istoj kategoriji dodijeljena i Posebna nagrada za osobitu izvedbu izvorne pučke glazbene baštine Ženskoj pjevačkoj skupini KUD-a „Seljačka sloga“, Bobovac (voditelj: Renato Klarić).

 

Nagrada za najuspješniju izvedbu U KATEGORIJI KLASIČNE GLAZBE dodijeljena je Vokalnom ansamblu „Sakcinski“ iz Ivanca (dirigentica: Nada Peček), dok su u kategoriji suvremenog višeglasja nagradu osvojili članovi Ženska klapa „Kastav“, Kastav (voditelj: Saša Matovina). U kategoriji folklornih malih vokalnih sastava za najuspješniji sastav proglašen je Vokalno-instrumentalni sastav „Jane“, Velika Gorica, Voditeljica: Ana Jaklinović, koji će zajedno s Ženskom klapom „Kastav“ predstavljati male vokalne sastave i na Razglednici kulturno-umjetničkog amaterizma RH 2018.   

 

Na linkovima niže preuzmite programsku dokumentaciju.