Tijekom vikenda 10. i 11. studenoga 2018. godine, po prvi puta u Gradu Sisku i dvorani Miroslav Miletić Glazbene škole Frana Lhotke održan je 15. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava. Riječ je o jednoj od 10 nacionalnih manifestacija koje na godišnjoj razini organizira Hrvatski sabor kulture, krovna organizacija kulturno-umjetničkog amaterizma u Republici Hrvatskoj koja ove godine svečano obilježava 70. obljetnicu uspješnog djelovanja na unaprjeđivanju kulturno-umjetničkog amaterizma i hrvatske kulture.

Cilj Susreta je razvijanje i njegovanje tradicionalnog pjevanja u manjem sastavu, prikaz dostignuća i najvrjednijih ostvarenja amaterskog pjevanja u Republici Hrvatskoj, razvijanje kritičkog odnosa prema glazbenim vrijednostima, stimuliranje glazbenog stvaralaštva i amaterskog rada te međusobno upoznavanje i zbližavanje.

15. izdanje Susreta posvećeno bogatstvu vokalnog stvaralaštva RH održano je u suradnji sa Zajednicom kulturno umjetničkih udruga Sisačko-moslavačke županije i Vokalnim ansamblom LIPE iz Siska pod pokroviteljstvom Županije sisačko-moslavačke i uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH i Grada Siska.

U dvodnevnom programu Susreta koji je bio besplatan za publiku predstavilo se čak 25 vokalnih sastava iz 11 hrvatskih županija i gostujuća Pjevačka skupina Češke besede Sisak. Više od 350 pjevača sudionika svoj su nastup na Susretu morali izboriti pobjedom na županijskim smotrama tijekom godine. Atraktivnosti programa, osim kvalitete izvedbi, doprinijet će i raznolikost kategorija vokalnih sastava koji će osigurati sisačkoj publici raznolik i bogat repertoar od izvornog folklora do pjesama slobodnih stilova i žanrova. Na Susretu su tijekom dva dana nastupili sljedeći sudionici:

 

Subota, 10. studenog 2018. godine, 17.30 h

KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE 

1. Pjevačka skupina „Ivančice“ KUD-a „Kupljenovo“, Kupljenovo
2. Ženski pjevački sastav KUD-a „Pleso“, Velika Gorica
3. Muška pjevačka skupina „Starotopoljani“, Staro Topolje
4. Ženski vokalni sastav „Rudarice“ KUD-a „Rudar“, Glogovac
5. Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Bektež“, Bektež
6. Muška vokalna skupina KUD-a „Katruže“, Ivanovec
7. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Sv. Antun“, Zadobarje
8. Pjevačka skupina KUD-a „Požeška dolina“, Požega
9. Pjevačka skupina „Hrvatska žena“, Garešnica
10. Ženska pjevačka skupina KUD-a „Vrbje“, Vrbje

KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA

11. Mali vokalni sastav „Mihe“, Rovišće
12. Ženski vokalni sastav „Kraluž“, Budaševo
13. Ženska vokalna skupina KUD-a „Veseli Međimurci“, Čakovec
14. Folklorna družina „Vuga“, Karlovac
15. Mješovita vokalna skupina GKC-a „Medjuwodje“, Garešnica
16. Ženska vokalna skupina „Koledarice“ KUD-a „Preporod“, Dugo Selo
17. Ženska vokalna skupina „Pajdašice“ KUD-a „Anka Ošpuh“, Ludbreg
18. Ženski vokalni sastav „Đurđevčice“ KUD-a „Petar Preradović“, Đurđevac

Nedjelja, 11. studenog 2018, 19 h

KATEGORIJA KLASIČNE GLAZBE

1. Vokalni ansambl „Sakcinski“, Ivanec
2. Cantus ante omnia, Zagreb

KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA

3. Ženski vokalni sastav KUD-a „Podravka“, Koprivnica
4. Muška vokalna skupina PZ-a „Sveti Juraj na Bregu“, Pleškovec
5. Gospodnetić singers - Glazbeni klub Lisinski, Zagreb
6. Muška klapa „Kolapjani“, Sisak
7. Ženski vokalni sastav „Kušlec“, Konjščina
8. GOSTI - Pjevačka skupina Češke besede Sisak

Izvedbe sudionika ocjenjivalo je Stručno povjerenstvo u sastavu: Irena Miholić, Krunoslav Šokac i Luka Vukšić koji su odlučili o najuspješnijim izvedbama u svakoj od 4 kategorije koncertnog programa. Priznanja i nagrade navodimo po kategorijama:

KATEGORIJA IZVORNE PUČKE GLAZBE
1.NAGRADA: Ženska pjevačka skupina KUD-a „Sv. Antun“, Zadobarje
2.NAGRADA: Muška pjevačka skupina „Starotopoljani“, Staro Topolje
3.NAGRADA: Ženska skupina KUD-a „Vrbje“, Vrbje
PRIZNANJA
Pjevačka skupina „Ivančice“ KUD-a „Kupljenovo“, Kupljenovo
Ženski pjevački sastav KUD-a „Pleso“, Velika Gorica
Ženski vokalni sastav „Rudarice“ KUD-a „Rudar“, Glogovac
Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Bektež“, Bektež
Muška vokalna skupina KUD-a „Katruže“, Ivanovec
Pjevačka skupina KUD-a „Požeška dolina“, Požega
Pjevačka skupina „Hrvatska žena“, Garešnica
 
KATEGORIJA FOLKLORNIH MALIH VOKALNIH SASTAVA I KOMORNIH ZBOROVA
ZLATNE PLAKETE
Ženski vokalni sastav „Kraluž“, Budaševo (Broj bodova: 92,6)
Ženski vokalni sastav „Đurđevčice“ KUD-a „Petar Preradović“, Đurđevac (Broj bodova: 92,3)
Folklorna družina „Vuga“, Karlovac (Broj bodova: 90,6)
SREBRNE PLAKETE
Mješovita vokalna skupina GKC-a „Medjuwodje“, Garešnica (Broj bodova: 82,6)
Ženska vokalna skupina „Pajdašice“ KUD-a „Anka Ošpuh“, Ludbreg (Broj bodova: 82,6)
Ženska vokalna skupina KUU-a „Veseli Međimurci“, Čakovec (Broj bodova: 81,0)
BRONČANE PLAKETE
Ženska vokalna skupina „Koledarice“ KUD-a „Preporod“, Dugo Selo (Broj bodova: 76,6)
Mali vokalni sastav „Mihe“, Rovišće (Broj bodova: 76,3)
 
KATEGORIJA KLASIČNE GLAZBE              
ZLATNA PLAKETA
Vokalni ansambl „Sakcinski“, Ivanec       (Broj bodova: 93,3)
Cantus ante omnia, Zagreb (Broj bodova: 93,3)
 
KATEGORIJA SLOBODNIH STILOVA I ŽANROVA
ZLATNA PLAKETA
Gospodnetić singers - Glazbeni klub Lisinski, Zagreb (Broj bodova: 93,7)
Muška klapa „Kolapjani“, Sisak (Broj bodova: 90,0)
SREBRNA PLAKETA
Ženski vokalni sastav „Kušlec“, Konjščina
(Broj bodova: 86,7)
Ženski vokalni sastav KUD-a „Podravka“, Koprivnica    (Broj bodova: 82,7) 
BRONČANA PLAKETA
Muška vokalna skupina PZ-a „Sveti Juraj na Bregu“, Pleškovec (Broj bodova: 73,0)

Susret su medijski popratili Hrvatski radio, Radio Sisak, Radio Quirinus, Radiotelevizija Banovina, Novi Sisački tjednik, Portal53 i PS PORTAL.