Kalendar aktivnosti HSK-a za 2019. godinu

U nastavku objavljujemo kalendar naših aktivnosti za 2019. godinu. 

(Napomena: Kalendar uključuje aktivnosti kojima su na dan 3. rujna 2019. odobrena sredstva za realizaciju, te je podložan izmjenama i dopunama.)

Kalendar u WORD-formatu možete preuzeti na linku ispod teksta.

LINK na google kalendar:  https://goo.gl/PLwMBu

 

BR.

NAZIV AKTIVNOSTI

VRIJEME I MJESTO

1.

Promocija knjige Aleksandra Horvata: Grad v sredini sveta

(izdavač: Hrvatski sabor kulture)

22. 2. 2019., Zagreb

2.

Seminar za voditelje i članove tamburaških orkestara i sastava

(Voditelji: Dražen Varga, Petar Varga)

9. – 10. 3. 2019., Virovitica

3.

Natječaj za nove skladbe

15. 3. – 30. 10. 2019.

4.

Međunarodna kulturna suradnja HSK & AMATEO – projekt: Arts take part – radionica i konferencija Connect

14. – 18. 3. 2019., Narva, Estonija

5.

Promocija knjige Zdenke Čavić: Cipele od senja

(izdavač: Hrvatski sabor kulture)

15. 3. 2019., Zagreb

6.

Radionica: Poslovanje neprofitnih organizacija - jednostavno knjigovodstvo

(Voditeljice: Korana Gačić Fuk, Tina Novak)

16. 3. 2019. Zagreb

7.

Seminar - radionica za likovne stvaratelje: Slikanje uljem na platnu

(Voditeljica: Aleksandra Goreta)

23. – 24. 3. 2019., Popovača

8.

Seminar za voditelje folklornih skupina: Tradicijska baština Šokaca podunavske Baranje

(Voditelji: Boban Đurić, Duško Topić)

30. – 31. 3. 2019., Osijek

9.

Seminar folklornog pjevanja za voditelje i članove zborova i pjevačkih sastava

(Voditelj: dr.sc. Joško Ćaleta)

30. – 31. 3. 2019., Dugopolje

10.

Seminar za voditelje i plesače suvremenog i društvenog plesa: Od ideje do plesne predstave

(Voditeljica: Jasminka Petek-Krapljan)

6. - 7. 4. 2019., Sisak

11.

Sudjelovanje Puhačkog orkestra DVD-a Špičkovina na 21. Međunarodnom natjecanju puhačkih orkestara Flicorno d'Oro

12. – 14. 4. 2019., Riva del Garda, Italija

12.

Tribina u povodu 30. Susreta hrvatskih plesnih ansambala: Otvorena pitanja u plesnoj djelatnosti HSK-a

25. 4. 2019., Zagreb

13.

Seminar za dirigente koncertnih puhačkih orkestara

(Voditeljica: Andreja Šolar (SLO))

27. – 28. 4. 2019., Zagreb

14.

Razglednica 8 kulturno-umjetničkog amaterizma RH

5. 5. 2019., Zagreb

15.

Gostovanje Tamburaškog orkestra Centra tradicijske kulture Varaždin na 39. Državnom susretu tamburaša i mandolinista Slovenije

11. 5. 2019., Ptuj, Slovenija

16.

Seminar za zborske dirigente: Ljudski glas - sredstvo umjetničke isporuke i samospoznaje

(Voditeljica: Martina Burger (SLO))

11. – 12. 5. 2019., Rijeka

17.

Seminar za voditelje folklornih skupina: Tradicijska baština zagrebačkog Prigorja

(Voditelj:  Miljenko Piškorić)

11. – 12. 5. 2019., Šestine, Zagreb

18.

59. Festival hrvatskih kazališnih amatera

17. – 19. 5. 2019., Vodice

24. – 26. 5. 2019., Vodice

19.

Seminar za voditelje folklornih skupina – Folklorna baština Podravine

(Voditelji: Ivan Ivančan, Tomislav Habulin)

25. – 26. 5. 2019., Virovitica

20.

Seminar za voditelje folklornih skupina – Folklorna baština otoka Šolte i Cetinske krajine

(Voditelji: Dražan Domjanović, Stipo Jelinčić)

1. – 2. 6. 2019., Split

21.

Međunarodna kulturna suradnja HSK & AMATEO – projekt Arts take part – konferencija

6. – 8. 6. 2019., Novi Sad, Srbija

22.

33. Susret hrvatskih puhačkih orkestara

8. – 9. 6. 2019., Novi Vinodolski

23.

38. Susret hrvatskih zavičajnih književnika

29. 6. 2019., Zagreb

24.

Seminar - radionica za književne stvaratelje: Pišem i govorim stihove

29. i 30. 6. 2019., Zagreb

25.

Sudjelovanje odabranih voditelja folklornih skupina na VIII. Seminaru bunjevačkog stvaralaštva

8. – 13. 7. 2019., Tavankut, Srbija

26.

Gostovanje skupine Kaotis teatralis Dramskog studija Ludens teatar iz Koprivnice na 47. Teatarskom festivalu „Fedra“, Bugojno, BiH

13. 7. – 20. 7. 2019., Bugojno

27.

Sudjelovanje odabranih voditelja folklornih skupina na VIII. Seminaru folklora Hrvata Bosne i Hercegovine

25. – 27. 7. 2019., Mostar, Bosna i Hercegovina

28.

35. Susret likovnih stvaralaca i Izložba Susreta

(Likovni Natječaj otvoren od 10. 6. do 5. 7. 2019.)

7. 9. – 5. 10. 2019., Krapina

29.

Kreativna radionica u povodu dana Europske baštine: Rujimirove pjesme i Rujanine priče (u suradnji sa Zakladom „Zajednički put“)

21. 9. 2019., Zagreb

30.

15. Međunarodni festival amaterskih kazališta

27. – 28. 9. 2019., Čakovec

31.

Gostovanja nagrađenih kazališnih predstava 59. FHKA na područjima od posebne državne skrbi

rujan/listopad 2019.

32.

Međunarodna kulturna suradnja HSK & AMATEO – projekt Arts take part – seminar/radionica

1. – 5. 10. 2019., Edinburgh, Škotska

33.

52. Susret hrvatskih pjevačkih zborova

5. - 6. 10. 2019., Rovinj

34.

Seminar - radionica za voditelje, redatelje i glumce amaterskih kazališnih skupina: Režija predstave i dramske vježbe

(Voditelj: Mario Kovač)

19. - 20. 10. 2019., Vodice

35.

26. Susret hrvatskih folklornih ansambala i izvornih skupina

19. 10. 2019., Čakovec

26. 10. 2019., Sisak

36.

26. Susret hrvatskih tamburaških orkestara i sastava

2. – 3. 11. 2019., Dugo Selo

37.

30. Susret hrvatskih plesnih ansambala

9. – 10. 11. 2019., Velika Gorica

38.

16. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava

23. – 24. 11. 2019., Sisak

39.

Tisak knjige Dubravke Matoković: Narodna nošnja Požeštine - Biškupci (priručnik za rekonstrukciju narodne nošnje)

15. 12. 2019.