REZULTATI LIKOVNOG NATJEČAJA 2019.

Održan 35. Susret likovnih stvaralaca u Krapini!

 

Hrvatski sabor kulture je u suorganizaciji s Pučkim otvorenim učilištem Krapina organizirao 35. Susret likovnih stvaralaca koji je održan 5. listopada 2019. u Galeriji grada Krapine, gdje je od 7. 9. do 5. 10. 2019. u sklopu obilježavanja manifestacije Tjedan kajkavske kulture bila postavljena izložba Susreta. Inspiriran zagorskim prirodnim ljepotama, u čijem se centru izložba i odvijala, Hrvatski sabor kulture je ove godine, u dogovoru sa Stručnim savjetom HSK-a, zadao temu VODE kao mogući okvir stvaranja radova.

 

…slap vode z brega zvira

zelenu farbu jezero dobiva…

(Š. Ludvig)

Čak 108 radova predstavilo je domete likovnog amaterizma 2019. godine u Galeriji grada Krapine izložbom koja je bila otvorena mjesec dana. U sklopu Tjedna kajkavske kulture izložba radova najrazličitijih likovnih tehnika – od slika, crteža i akvarela do origamija, kolaža i skulptura – otvorila je svoja vrata posjetiteljima, a bila je otvorena do ove subote, 5. listopada kada je u sklopu svečanog zatvaranja održan i 35. Susret likovnih stvaralaca.

Domaćin i suorganizator uz Hrvatski sabor kulture bilo je Pučko otvoreno učilište Krapina čija je ravnateljica na zatvaranju pozdravila prisutne uz povjerenicu Ministarstva kulture RH, inače pokrovitelja izložbe, Lanu Križaj iz krapinskog Konzervatorskog odjela. Moderatorica Susreta bila je kustosica izložbe Vesna Kunštek, a ispred Hrvatskog sabora kulture nazočila je stručna suradnica za likovnu kulturu Katarina Dimšić.

U Galeriji grada Krapine su se okupili likovni amaterski stvaratelji iz svih dijelova Lijepe naše, od Đakova do Pazina, te se druženje nastavilo i nakon svečane dodjele nagrada u čak osam kategorija. Najuspješniji autor bio je Darko Polančec, najuspješnija udruga Hrvatsko likovno društvo iz Zagreba, najuspješnija mlada autorica (do 29 godina) Lucija Kovačić. Nagradu za najuspješnije djelo prema zadanoj temi vode dobila je Snježana Filipčić, nagradu za trodimenzionalno djelo Miroslav Prikratki, za djelo u crtačkoj tehnici Špiro Dmitrović, za djelo u naivi Stjepan Sekulić, a nagradu za djelo u kolažu Ana Narandžić.

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJE LIKOVNO DJELO 2019.

Darko Polančec: VAL, ulje, 50x35 cm (Sl. 1.)

(Hrvatsko likovno društvo)


NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJE LIKOVNO DJELO MLADOG AUTORA 2019.

Lucija Kovačić (rođ. 2003. g.): DORUČAK, ulje/platno, prema predlošku Ignata Ignatova, 40x40 cm (Sl. 2.)

(Križevački likovni krug)


NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJE DJELO NA TEMU VODE

Snježana Filipčić: TIRKIZNO JUTRO, akvarel, 75x55 cm (Sl. 3.)

(Hrvatsko likovno društvo)


NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJE TRODIMENZIONALNO DJELO 2019.

Miroslav Prikratki: RATNIK, željezo/metal (Sl. 4.)

(Hrvatsko likovno društvo)


POSEBNA NAGRADA POVJERENSTVA ZA NAJBOLJE DJELO U CRTAČKOJ TEHNICI

Špiro Dmitrović: BRAČIĆA GREDA, JEZERO, tuš, 35x55 cm (Sl. 5.)

(Udruga željezničara slikara „Plavo svjetlo“ Zagreb)


POSEBNA NAGRADA POVJERENSTVA ZA NAJBOLJE DJELO U NAIVI

Stjepan Sekulić: ZIMA, ulje/staklo, 28x22 cm (Sl. 6.)

(Udruga željezničara slikara „Plavo svjetlo“ Zagreb)


POSEBNA NAGRADA POVJERENSTVA ZA NAJBOLJE DJELO U TEHNICI KOLAŽA

Ana Narandžić: POSLJEDNJA VEČERA, kolaž, 100x70 cm (Sl. 7.)

(samostalno prijavljena autorica)


NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJU LIKOVNU UDRUGU 2019.

Hrvatsko likovno društvo (Sl. 8. – 11.)


POHVALNICE HSK-a ZA UMJETNIČKA POSTIGNUĆA 


Dominik Baričević: UZ RIJEKU, akvarel, 30x40 cm

Ana Budija: IZVOR ŽIVOTA, ulje/platno, 50x60 cm

Nikola Nino Dubčić: I OPET VODA, akril/platno, 60x50 cm

Marija Grabar: SEOSKA IDILA, ulje/platno, 60x50 cm

Mirko Grgić: MOKRO POLJE, ulje/platno, 90x70 cm

Ivana Hadžija: VALOVI U KOSI, keramoploča – glazirana bijela glina, 45x70 cm

Mirko Horvat: PRANJE NA DRAVI, ulje/staklo, 40x50 cm

Nina Ladika Čangalović: VODA, akril/platno, 40x30 cm

Željko Lipovac: SRETNA ŽABA, intarzija, 41x61 cm

Vlatka Lugar: ŠUMSKA VILA, ulje/platno, 50x60 cm

Nirvana Malpera: PRESAHNUO, keramika, 20x11x8 cm

Mirjana Nosal: LJETNA GUŽVA, akril/platno, 70x50 cm

Jasna Radan Budimir: KAŠTEL GOMILICA, akril/platno, 40x50 cm

Davorko Ruff: LOPOČI, ulje/platno, 50x40 cm

Ljiljana Sinovčić: LEDENA ČAROLIJA, kristalizacija i epoxy skulptura, 57x48 cm

Zdravko Šabarić: ODRAZI, ulje/platno, 50x100 cm

Marijan Štimac: VELIKO OTAPANJE, ulje/platno, 70x100 cm

Dušan Tatalović: VAL, akvarel, 49x34 cm

Želimir Zlatić: JATO RIBA, origami, 26x24 cm

Goran Žigolić: KAŠTEL GOMILICA, akvarel, 54x37 cm



RADOVI ODABRANI ZA IZLOŽBU 35. SUSRETA LIKOVNIH STVARALACA (po udrugama/sekcijama)


HRVATSKO LIKOVNO DRUŠTVO

Nagrada za najuspješniju likovnu udrugu 2019.


Dominik Baričević: UZ RIJEKU, akvarel, 30x40 cm *pohvala

Lidija Bajron Sudarević: MASLINE, akvarel, 20x29 cm

Đurđica Brebić: NA IZVORU, raku keramika

Marita Burić Teskera: ŽEĐ, šamotirana glina

Mirjana Dolenčić: NETAKNUTA PRIRODA, ulje/platno, 50x70 cm

Ines Fabijanić: PUSTI ME DA SPAVAM, kombinirana tehnika, 50x70 cm

Snježana Filipčić: TIRKIZNO JUTRO, akvarel, 75x55 cm *nagrada

Tatjana Hlavaty: MAKOVI, kombinirana tehnika, 30x14 cm

Marija Hohoš Novaković: DUDEK I REGICA, kombinirana tehnika

Franjo Kovačić: LIJEPA NAŠA, tuš, 27x37 cm

Nina Ladika Čangalović: VODA, akril/platno, 40x30 cm *pohvala

Mirjana Marenić: ČUVAJ ME, šamotirana glina

Ljerka Milinković: ČUDA LJETA, akril/platno, 50x70 cm

Mirjana Nosal: LJETNA GUŽVA, akril/platno, 70x50 cm *pohvala

Vladimir Njunjić: REGATA, akril/platno, 50x70 cm

Miroslav Prikratki: RATNIK, željezo/metal *nagrada

Darko Polančec: VAL, ulje, 50x35 cm *nagrada

Davorko Ruff: LOPOČI, ulje/platno, 50x40 cm *pohvala

Željko Strelec: DEDO LJUBIMAC, pirografija, 60x100 cm

Radojka Tonković: MORSKI PEJZAŽ, kombinirana tehnika, 35x45 cm

Katica Trumbetaš: POSUDIO SAM OD UNUKA, patirana terakota

Jadranka Vilus: IZVOR ŽIVOTA, siva šamotirana glina

Sandra Vitez: ESCAPE, raku keramika/porculan



AmaArtem – LIKOVNA UDRUGA


Štefanija Jakopčević: JOŠ UVIJEK BEZ VODOVODA, akril/platno, 60x80 cm



LIKOVNA UDRUGA ART CLISSA, KLIS


Ante Koljanin: LJETO, akril/platno, 50x60 cm



DRUŠTVO LIKOVNIH AUTORA NOVSKE – DLAN


Mirko Grgić: MOKRO POLJE, ulje/platno, 90x70 cm *pohvala

Vjekoslav Marenčić: PRIPREMA OGRJEVA, ulje/platno, 70x50 cm



DUBROVAČKA UDRUGA LIKOVNIH UMJETNIKA


Nikola Nino Dubčić: I OPET VODA, akril/platno, 60x50 cm *pohvala

Valter Kožul: STRAH, akril/platno, 60x50 cm

Anto Violić: KRUG ŽIVOTA, akril/platno, 60x90 cm



DRUŠTVO LIKOVNIH STVARATELJA PAZIN


Marko Cerovac: U OBLACIMA, digitalna ilustracija, 30x40 cm

Davorka Flego: BARA, akril/platno, 40x40 cm

Ivan Ritoša: ZDJELA, keramika

Laura Ritoša: LEPTIRI, keramika



KRIŽEVAČKI LIKOVNI KRUG – KLK


Ana Budija: IZVOR ŽIVOTA, ulje/platno, 50x60 cm *pohvala

Lucija Kovačić: DORUČAK, ulje/platno, 40x40 cm *nagrada

Marija Marciuš: ZRMANJA, KRŠKA LJEPOTICA, akril/platno, 40x50 cm

Radovan Vojvodić: ČUVAR VINA, ulje/platno, 31x31 cm



KULTURNA UDRUGA „SVETI MARTIN“, DUBRAVA


Mirjana Balog-Marić: DRAVSKI RUKAVAC, suhi pastel, 30x40 cm

Sanja Benko: NIČIJI, drvena boja, olovka, 38x50 cm

Sanja Jandrijević: LJUBAVNI PLES, enkaustika, 21x20 cm



LIKOVNA UDRUGA „EMANUEL VIDOVIĆ“, Split


Barbara Borozan: ANIN GLAS, akril/platno, 40x40 cm

Gordana Đirlić: KIŠNI DAN, tempera, 40x30 cm

Jasna Radan Budimir: KAŠTEL GOMILICA, 40x50 cm *pohvala



LIKOVNA UDRUGA „TILURIUM“, Trilj


Josip Jukić: NOĆ NA MORU, kombinirana tehnika, 48x33 cm

Dragica Pocrnja: LJILJANI, akril/lesonit, 60x30 cm

Snježana Roguljić: CENTURION, akvarel, 25x24 cm



LIKOVNA SEKCIJA „PODRAVKA 72“, KUD Podravka, Koprivnica


Anđelko Brkić: OBROK UZ MORE, ulje/platno, 70x50 cm

Vesna Martinjak: MIRNA VODA, akril/platno, 40x50 cm



LIRA – LIKOVNA RADIONICA ZAGREB


Lidija Blažičko: ONA, odljev u gipsu, 24x34 cm

Nedjeljko Frane Erceg: MAJKA ZEMLJA, odljev u gipsu, 28x57x45 cm

Višnja Peter: VODA SVUDA OKO NAS, akril/platno, 50x70 cm



PETRINJSKA UDRUGA LIKOVNIH UMJETNIKA „PETRIART“


Nevenka Božiček: CRVENE RUŽE U ZLATNOJ VAZI, kolaž, 55x40 cm

Željko Lipovac: SRETNA ŽABA, intarzija, 41x61 cm *pohvala

Anto Pujić: EVA, uljni pastel, 50x70 cm

Božidar Škofač: LONJSKO POLJE, ulje/platno, 50x70 cm



POPOVAČKA UDRUGA LIKOVNIH STVARALACA - PULS „MOSLAVAČKI ŠTRK“


Vesna Gužvinec Sabolek: NA IZVORU, ulje/platno, 40x30 cm

Marijana Marušić: ČISTE MISLI, ulje/papir, 47x35 cm

Jasna Mihalić: ŽIVOT, akril/platno, 40x50 cm

Marija Pukec Žigić: ZABORAVLJENI, akril/platno, 70x50 cm

Marija Tokić: SNENO JUTRO, ulje/platno, 80x60 cm, prema fotografiji R. Sedica



UDRUGA LIKOVNIH AUTORA KARLOVAC


Nataša Gojak: ČAMCI, akril/platno, 50x70 cm

Boris Kordić: BRODARCI, ulje/platno, 40x60 cm

Miroslav Krnić: PUT DO IZVORA, drvo

Vlatka Lugar: ŠUMSKA VILA, ulje/platno, 50x60 cm *pohvala



UDRUGA LIKOVNIH UMJETNIKA „GRUPA 69“, Zagreb


Vesna Majstorović: NA KRAJU ZIME, akvarel, 66x46 cm

Božidar Špikić: KOPAČKI RIT, akvarel, 24x32 cm

Josip Tubanović Ramino: MOST SV. JOSEFA, akvarel, 15x27 cm

Goran Žigolić: KAŠTEL GOMILICA, akvarel, 54x37 cm *pohvala



UDRUGA MedulinArt, Medulin


Divna Kontošić: REGATA, raku keramika, 40x25 cm

Rudi Matošević: BROD U OLUJI, akril/platno, 60x50 cm

Zorana Monti Iskra: OLUJA, akril/platno, 30x30 cm

Dušan Tatalović: VAL, akvarel, 49x34 cm *pohvala



UDRUGA „PESKI-ART ĐURĐEVAC“


Željko Bečaj: TRAGOM PURPURA, suhi pastel, 33x53 cm

Ivana Hadžija: VALOVI U KOSI, keramoploča-glazirana bijela glina, 45x70 cm, 40x30 cm *pohvala

Mirko Horvat: PRANJE NA DRAVI, ulje/staklo, 40x50 cm *pohvala

Renata Kovačić: KROZ ŠUMU, suhi pastel, 52x33 cm

Mirko Markešić: ONA (VODA) JE ŽIVOT, ulje/staklo, 50x40 cm

Franjo Mihočka: TRŠĆICE (STARA DRAVA), akvarel, 35x50 cm

Zdravko Šabarić: ODRAZI, ulje/platno, 50x100 cm *pohvala

Marijan Štimac: VELIKO OTAPANJE, ulje/platno, 70x100 cm *pohvala

Pero Petrina Topljak: SITA I REŠETA…, ulje/drvo, 35x45 cm

Đuro Zvonar: MAJČINSTVO, drvo, 52 cm



UDRUGA SLIKARA ĐAKOVŠTINE „SUNCOKRET“, Đakovo


Dario Kunce: ZLATNA JESEN, suhi pastel, 32x47 cm

Antun Premuž: VJETROVIT DAN NA RIBNJAKU, ulje/platno, 50x70 cm

Vlatka Premuž: JUTARNJE RIBARENJE, akvarel, 32x45 cm



UDRUGA ŽELJEZNIČARA SLIKARA „PLAVO SVJETLO“, Zagreb


Davorka Borić: VODA, monotipiija, 30x40 cm

Špiro Dmitrović: BRAČIĆA GREDA, JEZERO, tuš, 35x55 cm *nagrada

Marija Grabar: SEOSKA IDILA, ulje/platno, 60x50 cm *pohvala

Tomislav Grabar: KOŠARA S KOPRIVAMA, ulje/staklo, 45x55 cm

Marija Jambrović: RIJEČKE DIZALICE, asemblage, akril, 50x40 cm

Stjepan Sekulić: ZIMA, ulje/staklo, 28x22 cm *nagrada

Ivanka Švabek: GACKA, ulje/platno, 50x70 cm

Ksenija Talijančić: LAĐA ŽIVOTA, ulje/platno, 50x70 cm



ODABRANI SAMOSTALNI AUTORI


Štefanija Baranašić: TRAG VODE, lijevana glina

Ankica Bistrović: ŽUBOR ŽIVOTA, ulje/platno, 40x50 cm

Siniša Danilović: PLES ŽIVOTA, olovka, 100x70 cm

Jadranka Dolovčak: RUKE, ulje/platno, 50x60 cm

Matija Ešeg: ANĐEO, rapidograf, 30x42 cm

Nirvana Malpera: PRESAHNUO, keramika, 20x11x8 cm *pohvala

Ana Narandžić: POSLJEDNJA VEČERA, kolaž, 100x70 cm *nagrada

Jadranka Pausić: POTOK, akril/platno, 50x70 cm

Blanka Salkić: VODA KROZ ČETIRI GODIŠNJA DOBA, keramika i akril, 50x70 cm

Ljiljana Sinovčić: LEDENA ČAROLIJA, keramika, 57x48 cm *pohvala

Sanja Srbljinović Čuček: IZVOR, akvarel i origami, 42x34x13 cm

Sonja Tomac: PRALJA NA POTOKU, gips, 26x26 cm

Želimir Zlatić: JATO RIBA, origami, 26x24 cm *pohvala

Adrian Zrnec: BREGI, keramika, engoba i glazura, 39 cm