KAZALIŠNI FESTIVAL U VODICAMA

Festival hrvatskih kazališnih amatera u svom 59. izdanju kroz par dana otvara svoja vrata publici. 22 predstave, kao predstavnici gotovo svih županije Lijepe naše, okupit će se od 17. do 19. svibnja te od 24. do 26. istog mjeseca u Vodicama u Kulturnom centru.

22 predstave okupit će se od 17. do 19. svibnja te od 24. do 26. istog mjeseca u Vodicama u Kulturnom centru, a započet ćemo svečanim otvorenjem u petak, 17. svibnja, u 18:30 sati.

Predstave svih kazališnih poetika i izričaja pružit će svakom gledatelju novo i zanimljivo iskustvo te podsjetiti na amatersku ljubav prema ovoj grani umjetnosti. Zasigurno će uživati i Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Mira Muhoberac (dramaturginja i teatrologinja), Vjekoslav Janković (glumac) i Jasmin Novljaković (glumac i redatelj) koji će imati težak zadatak dodijeliti 10 nagrada za najbolju predstavu, režiju, inovativnost, čuvanje kulturne baštine te glavne i sporedne muške i ženske uloge.

Predjubilarni 59. Festival hrvatskih kazališnih amatera Hrvatski sabor kulture organizira uz potporu Ministarstva kulture RH, Grada Vodica, Turističke zajednice grada Vodica i Šibensko-kninske županije, te uz nezamjenjivu pomoć domaćina Pučkog otvorenog učilišta Vodice koji će se i sami predstaviti izvedbom "Čekat ću te kod ružičastog kontejnera" drugi vikend, 24. svibnja.

17. 5. 2019.

18:30 – SVEČANO OTVORENJE

19:00 – Češka beseda Doljani: Blázinec (Ludnica)


18. 5. 2019.

13:30 – KUD „Mudlin“, Peteranec: Soldat

16:15 – Dramski studio Ludens teatra, skupina Kaokaotis: Umrijeti s osmješkom

17:45 – Dramska družina „Videki“, KUD „Marof“: Rita

18:40 – Kazališno-dramska udruga „Drski“, Viljevo: Happy end?!

21:00 – Satiričko kazalište mladih – Slavonski Brod: Dekameron


19. 5. 2019.

10:30 – Scena Sisak: Macbethovi

11:45 – Glumačka družina „Komedijaši“, KUU „Stažnjevec“: Nekad brak sada mrak

24. 5. 2019.

13:15 – Dramska amaterska družina POU-a Vodice: Čekat ću te kod ružičastog kontejnera

15:10 – Zelinsko amatersko kazalište Zamka: Na proščenju

16:50 – „Pučka scena“ Hrvatske čitaonice Hercegovac: Pidžama za šestero

18:50 – Kazališna grupa Viktora Cara Emina, Rijeka: Igra


25. 5. 2019.

10:30 – GAK Županja: Miris jorgovana

12:10 – Dramska sekcija ŠKD-a Sv. Petar Brezno: Sveta Štefa

13:20 – Priločka amaterska scena, Prelog: Glumci

16:00 – KUU „Mosor“, Gata: Testament

17:30 – Kazališna družina „Štolcer“ Čakovec: Adam

19:40 – Studentski kazališni studio SKS SC UNIZG: Priča o Rašidu


26. 5. 2019.

10:30 – Amaterska kazališna udruga „Kuntrata“, Sv. Filip i Jakov: Kod Lepanta, sunce moje

12:00 – Šokačka glumačka družina „Matini kripoštoli“: Provodadžija

13:10 – Dramska skupina BABE, Slunj: Zajdavac

17:00 – LUDUS 2 CENTAR Kanp: Anka

19:00 – DODJELA NAGRADA