Razglednica 7

U organizaciji Hrvatskog sabora kulture, a pod pokroviteljstvom predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović, u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu u nedjelju, 6. svibnja 2018. s početkom u 19 sati bit će održana središnja nacionalna manifestacija kulturno-umjetničkog stvaralaštva Razglednica 7 kulturno-umjetničkog amaterizma RH. Razglednica 7 predstavit će odabrana ponajbolja ostvarenja kulturno-umjetničkog amaterizma RH s manifestacija u organizaciji ili pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora kulture u 2017. godini.

 

U programu Razglednice 7, pod redateljskom palicom Marija Kovača nastupit će: Teatar „Scena“ Rijeka, Plesni klub „st.ART“ Karlovac, KUD „Pleter“ Dugopolje, KUD „Preporod“ Dugo Selo, Tamburaško društvo „Ferdo Livadić“ Samobor, Tamburaški sastav KUD-a „Preporod“ Dugo Selo, Hrvatsko pjevačko društvo „Lipa“ Osijek, Ženska klapa „Kastav“, Vokalno-instrumentalni sastav „Jane“ Velika Gorica, Gradska limena glazba Petrinja, Orkestar mandolinista i gitarista te Harmonikaški orkestar Hrvatskog grafičkog glazbenog društva „Sloga“ Zagreb.

U programu će također biti interpretirana poezija nagrađenih autorica Sanje Benko (Sveti Ivan Žabno) i Maje Cvek (Zagreb), dok će nagrađeni prozni i dramski radovi Sandre Halt-Ćuže (Požega), Antonija Devića (Nova Gradiška) i Ane Narandžić (Zagreb) biti dostupni na web stranici HSK-a, www.hrsk.hr.

U foajeu Velike dvorane Vatroslava Lisinskog posjetitelji će moći pogledati Izložbu likovnih radova nagrađene Likovne udruge „Emanuel Vidović“ iz Splita i nagrađenih autorica Gabrijele Prpić (Karlovac) i Marije Grabar (Velika Mučna).

U okviru programa bit će održan i Dan otvorenih vrata u prigodi 70. obljetnice Hrvatskog sabora kulture, koja se obilježava pod pokroviteljstvom predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović i Ministarstva kulture RH.

Besplatne ulaznice za Razglednicu 7 možete osigurati pozivom na telefon: 01/4556-877 ili 095/4556-877 (svakim radnim danom od 8-16 sati) i putem e-pošte ples@hrsk.hr.

Održavanje Razglednice 7 pomogli su Ministarstvo kulture RH, Grad Zagreb – Gradski ured za kulturu, Zagrebačka pivovara d.d. i Vino Kerman Nedelišće.

 

 

PROGRAM

SVEČANO OTVARANJE

 

Hrvatsko pjevačko društvo „Lipa“, Osijek

Gradska limena glazba Petrinja

Dirigent: Josip Kapović

Josip Runjanin (obrada: Jakov Gotovac): Lijepa naša domovino

 

Pozdravne riječi

 

Hrvatsko pjevačko društvo „Lipa”, Osijek

Dirigentica: Valerija Fischbach

Emil Cossetto: Tam prek Drave Grmlavica

             

Gradska limena glazba Petrinja

Dirigent: Josip Kapović

Josip Magdić: Rapsodia Croatica

 

Tamburaško društvo „Ferdo Livadić“, Samobor

Dirigentica: Petra Vojvodić Mrvoš

Tihomil Vidošić: Slavonski scherzo

 

Orkestar mandolinista i gitarista HGGD-a „Sloga“, Zagreb

Dirigent: Mladen Landau

Adalbert Marković: Preludij i Scherzo

 

Harmonikaški orkestar HGGD-a „Sloga“, Zagreb

Dirigent: Mladen Landau

Arsen Dedić: Vraćam se

 

Poetski radovi hrvatskih zavičajnih književnika

Maja Cvek: Brez sozah

Interpretacija: Maja Cvek

 

Ženska klapa „Kastav“, Kastav

Voditelj: Saša Matovina

Victor Young (obrada: Kirby Shaw): When I fall in love

 

Poetski radovi hrvatskih zavičajnih književnika

Sanja Benko: Smisleno besmislena pjesma

Interpretacija: Mirko Kovačević

 

Ženska klapa „Kastav“, Kastav

Voditelj: Saša Matovina

Coco Mosquito (obrada: Saša Matovina): Tamo gdje je sve po mom

 

Hrvatsko pjevačko društvo „Lipa”, Osijek

Dirigentica: Valerija Fischbach

Georg Friedrich Handel (obrada: Mervyn Warren, Michael O. Jackson, Mark Kibble): Hallelujah iz oratorija Mesija

Klavirska pratnja: Igor Rončević

Bubanj kahon: Mateo Grigić

 

PAUZA

                                                                    

***

 

IZLOŽBA RADOVA LIKOVNIH STVARALACA

Foaje Velike dvorane Vatroslava Lisinskog

 

Marija Grabar: Zimske radosti, ulje na platnu

(Udruga željezničara slikara „Plavo svjetlo“, Zagreb)

 

Gabrijela Prpić: Buketa, ulje na platnu

(Udruga likovnih autora Karlovac)

 

Likovna  udruga „Emanuel Vidović“, Split

Anka Bešker: Kaštel Sućurac – Riva, akvarel

Zdravka Bilandžić: Bili cvit, ulje na platnu

Ivana Erika Blažević: Kovač, akvarel

Melanka Melanija Bulat: Simfonija u srcu, akrilik

Jadranka Čolović Sviličić: Brodolom, akrilik

Miroslav Jelaska: K ježincu u ožujku, ulje na platnu

Stanko Mihaljević: Počinak, ulje naplatnu

Zlatan Morić: Živa stijena, akrilik

 

***

 

Plesni klub „st.ART“, Karlovac

Tribes of the Sioux

Koreografija: Sanja Tek

Glazba: Harvest dance: Chamonix, Kevin Macleod: Black Bird, Shawnee: Sioux War Dance

 

Teatar Scena, Rijeka

Ulomak iz predstave Paralele

Autor: Nikola Šubić

Režija: članovi Teatra Scena

 

KUD „Pleter“, Dugopolje

Pisme i kolo iz Dugopolja

Za scenu priredila: Marijana Botić Rogošić

 

Ansambl „Jane“, Velika Gorica

Voditeljica: Ana Jalković

Međimursko-podravski potpùri (obrada: Božo Potočnik, Siniša Leopold, Ivan Potočnik)

 

Tamburaški sastav KUD-a „Preporod“, Dugo Selo

Voditelj: Mario Sorić

Obrada Božo Potočnik: Grajino kolo

 

KUD „Preporod“, Dugo Selo

Kolo igra i kolo se njiše – plesovi Šokaca i Bošnjaka iz okolice Pečuha i Mohača

Koreografija: Stjepan Perko

Glazba: Marko First

 

 _____________

*Prozni i dramski radovi hrvatskih zavičajnih književnika dostupni su za čitanje na web stranici HSK-a www.hrsk.hr zbog nemogućnosti prezentacije u programu.

 

Plakat Razglednice 7
Pozivnica Razglednice 7