Županijske smotre 2017.

Završile su i posljednje selekcije za 14. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava koji će biti održan 19. studenoga 2017. godine u Domu kulture u Bjelovaru. 

Dok očekujemo finalni popis smalih vokalnih sastava koji će nastupiti na 14. Susretu, niže pregledajte koji su sudionici već poznati prema redoslijedu održavanja Smotri:

22. 4. 2017., Bjelovar, 11. županijska smotra malih vokalnih sastava Bjelovarsko-bilogorske županije
Selektor: Irena Miholić
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS
Pjevačka skupina „Hrvatska žena“ Garešnica (izvorna pučka glazba)     
GKC mješovita vokalna skupina „Medjuwodje“, Garešnica (folklorni mali vok. sastavi i komorni zborovi)
Ženska klapa „Stentoria“ Daruvar (slobodni stilovi i žanrovi)
 
30. 4. 2017., Slavonski Brod, 21. Smotra folklornih pjevačkih skupina Slavonije, Baranje i Srijema: “Alaj pjevam i pjevati znadem!”, 53. Brodsko kolo - ČEKAMO REZULATE SELEKCIJE

6. 5. 2017., Biškupci, 3. Susret folklornih pjevačkih skupina „Pivaj diko ja ću ti polagat“                               
Selektor:  Irena Miholić
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Pjevačka skupina KUD-a „Šijaci“, Biškupci
Mješovita pjevačka skupina KUD-a „Orljava“, Pleternica
 
27. 5. 2017., Sisak, 10. Smotra malih vokalnih sastava Sisačko-moslavačke županije
Selektor:  Tomislav Habulin
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Vokalni ansambl L.I.P.E
Kud „Seljačka sloga“, Bobovac
Pjevačka skupina Češke besede, Sisak
 
31. 5. 2017., Zagreb, 40. susreti zagrebačkih glazbenih amatera, Koncert zborova i vokalnih ansambala grada Zagreba
Selektor: Ivan Josip Skender
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Cantus ante omnia
Ženski vokalni ansambl Crona
 
4. 6. 2017., Varaždin, 14. županijska smotra pjevačkih zborova i malih vokalnih sastava Varaždinske
županije
Selektor: Robert Homen
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Vokalni ansambl „Sakcinski“, Ivanec  - Klasična glazba
Vokalni sastav „Acapella“ KUD-a Zavičaj, Sračinec – Slobodni stilovi i žanrovi
 
10. 6. 2017., Ronjgi, Susret pjevačkih zborova Primorsko-goranske županije „Kanat pul Ronjgi“
2017.
Selektor: Igor Vlajnić
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Vokalna skupina KUD-a „Zvir“ iz Jelenja u kategoriji Folklornih malih vokalnih sastava
Ženska klapa „Kastav“ iz Kastva u kategoriji Slobodnih stilova i žanrova.
 
11.6.2017., Križevci, 18. Smotra zborova pjevačkih zborova i 14. smotra malih pjevačkih sastava
Koprivničko-križevačke županije
Selektor: Ivan Josip Skender
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Ženski pjevački sastav KUD-a „Prigorje“, Križevci
Ženski vokalni sastav "Rudarice" KUD-a „Rudar“, Glogovac
 
17. 6. 2017., Sveta Marija, 19. smotra pjevačkih zborova i vokalnih skupina Međimurja
Selektor: Tomislav Habulin
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Ženska vokalna skupina KUD-a „Veseli Međimurci“, Čakovec (Foklorna kategorija)
Kulturno umjetnička udruga „Društvo žena“, Gornji Kraljevec
 
18. 6. 2017., Vrbovec, 18. Susret pjevačkih zborova i malih vokalnih sastava Zagrebačke županije
Selektor: Irena Miholić
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Kulturno umjetničko društvo „Pleso“, Velika Gorica u kategoriji izvorne pučke glazbe
VIS „Jane“, Velika Gorica u kategoriji folklornih malih vokalnih sastava i komornih zborova
 
11.6.2017. Karlovac, 52. smotra pjevačkih zborova i vokalnih grupa Karlovačke županije
Selektor: Tomislav Habulin
Odabrani predstavnici za 14. SHMVS:
Folklorna družina „Vuga“, Karlovac 
Ženska pjevačka skupina KUD-a „Sv.Ana – Vučjak“, Karlovac