Petrinja domaćin 9. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava

9. Susret hrvatskih malih vokalnih sastava održao se 6. listopada 2012. u velikoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta-Hrvatski domPetrinja, s početkom u 15:30 sati.

 

Nakon iscrpne selekcije unutar samostalnih preslušavanja i održanih Smotri u 11 hrvatskih županija, pravo nastupa na ovom nacionalnom Susretu osvojilo je čak 20 malih vokalnih sastava s ukupno 300 izvođača.

 

Veliki posao selekcije najboljih, odradili su stručni suradnici HSK-a, renomirani dirigenti  Luka Vukšić, Goran Jerković, Robert Homen, Zlatan Sindičić i skladateljica Sanja Drakulić.

Ovogodišnji Susret svečano otvarili su domaćini i glavni suorganizatori Muški vokalni ansambl „Petrinjski slavulji“ HPD-a „Slavulj" iz Petrinje pod ravnanjem Josipa degl'Ivellia nakon čega je uslijedio nastup svih ansambala po kategorijama klasične glazbe, suvremenog višeglasja, izvorne pučke glazbe i folklornih zborova.

 

 

Redoslijed programa:
KLASIČNA GLAZBA
1. Muški vokalni ansambl „Petrinjski slavulji“ HPD-a „Slavulj“, Petrinja
Josip degl’ Ivellio, dirigent
2. Ženski vokalni sastav HPD-a  „Rodoljub“, Virovitica
Mirna Mihalković, dirigentica
3 Ženski komorni zbor KUD-a „Dragutin Domjanić“, Adamovec
Nenad Dan Kozig, dirigent
4. Ženska vokalna grupa pjevačkog zbora „Josip Štolcer Slavenski“, Čakovec
Senka Bašek Šamec, dirigentica
SUVREMENO VIŠEGLASJE
5. Ženska vokalna skupina „Sotelia“ KUD-a „Rikard Jorgovanić“, Hum na Sutli
Siniša Miklaužić, dirigent
6. Ženska klapa „Kolapjanke“ vokalno instrumentalnog ansambla „Kolapjani“, Sisak
Marijana Ivšić Kolić, voditeljica
7. Karlovačko pjevačko društvo - Vokalna grupa „Karlovčanke“, Karlovac
Ivan Božičević, dirigent

P A U Z A 

IZVORNA PUČKA GLAZBA
8. Mješoviti vokalni sastav HKUD-a „Radost“, Sela
Valentina Kruhan – voditelj
9. Ženski pjevački sastav KUD-a „Tomislav“, Sveti Ivan Žabno
Vesna Ružić, voditeljica
10. Muška vokalna skupina KUD-a „Katruže“, Ivanovec
Đuro Horvat, voditelj
11. Ženska pjevačka skupina „Parižanke“ KUD-a "Eugen Kumičić", Slavonski Brod
Nikola Kramar, voditelj
12. Mješoviti vokalni sastav KUU-e „Ivan Vitez Trnski“, Nova Rača
Vladimir Giacometti, voditelj
FOLKLORNI ZBOROVI
13. Ženski vokalni ansambl „Đurđevčice“ KUD-a Petar Preradović, Đurđevac
Kristina Benko Markovica, voditeljica
14. Ženska vokalna skupina „Pajdašice“ KUD-a  „Anka Ošpuh“, Ludbreg
Zdenka Knapić, voditeljica
15. Mješoviti vokalni sastav KUD-a „Gradići“, Velika Gorica
Anastazija Komljenović , voditeljica
16. Ženski zbor KUD-a „Bedekovčina“, Bedekovičina
Anica  Kopjar, dirigent
17. Ženska vokalna skupina „Ftičice“ KUD-a „Mura“, Mursko Središće
Marija Trstenjak, voditeljica
18. Vokalno instrumentalni ansambl „Lipe“, Sisak
Dražen Kurilovčan, dirigent
19. KUD „Graničar“, Garešnica
Branko Medved, voditelj
20. Folklorna družina „Vuga“, Karlovac
Branko Ivanković, voditelj
P O D J E L A   P R I Z N A NJ A
O K R U G L I  S T O L

 

 

Nastup malih vokalnih sastava pratilo je i vrednovalo stručno povjerenstvo u sastavu: 
Josip Jerković (predsjednik), Robert Homen i dr.sc.Joško Ćaleta.

Za najuspješniji sastav Susreta proglašena je Ženska vokalna skupina „Sotelia“ KUD-a „Rikard Jorgovanić“ iz Huma na Sutli koja je pod ravnanjem Siniše Miklaužića u kategoriji suvremenog višeglasja nastupila s djelima Radana Bosnera, Arsena Dedića i Zlatana Stipišića. Kao nagradu osvojili su nastup na „2. Razglednici Hrvatskog sabora kulture“ koja će se održati 28. listopada, 2012. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu.

Organizaciju Susreta potpisuje Hrvatski sabor kulture uz suorganizaciju Hrvatskog pjevačkog društva „Slavulj“ iz Petrinje i Hrvatskog društva skladatelja - HDS-ZAMP, uz pokroviteljstvo Grada Petrinje, Županije sisačko-moslavačke i POU "Hrvatski dom Petrinja". 
Generalni sponzor Susreta je tvrka Gavrilović d.o.o.
Susret će medijski popratiti Hrvatski radio i Petrinjski radio.
Susret je financiran sredstvima Ministarstva kulture RH.