Objavljeni su svi sudionici 29. Susreta!

Poznati su svi orkestri sudionici 29. Susreta hrvatskih puhačkih orkestara koji će u organizaciji Hrvatskog sabora kulture biti održan 13. i 14. lipnja 2015. godine u Novom Vinodolskom

Kao i do sada, ekskluzivni sponzori Susreta su Euro-Unit d.o.o., Yamaha Music Europe i Lion Style koji će najuspješnijim orkestrima dodijeliti vrijedne instrumente.

Više informacija pročitajte u nastavku.

 

 

 

Ovogodišnji program Susreta čine najuspješniji predstavnici A i C programske kategorije s održanih 10 županijskih smotri, na kojima je tijekom travnja i svibnja 2015. nastupilo  više od 1800 glazbenika unutar 48 orkestra u selekciji.
Među njima, odabrano je ukupno 16 najuspješnijih orkestara iz A i C kategorije za nastup na nacionalnom 29. Susretu.
U selekciji na Smotrama kao stručni selektori sudjelovali su: Robert Homen, Vanja Lisjak, Ivan Borčić, Marko Poklepović, Šime Vulelija i Miro Saje.
 
ODABRANI SUDIONICI 29. SUSRETA HRVATSKIH PUHAČKIH ORKESTARA

A-kategorija:
Zagrebačka županija, Limena glazba KUD-a Sv. Ana Rozga
Slavonija i Baranja, Gradska glazba „Trenkovi panduri“, Požega
Varaždinska županija, Gradski puhački orkestar Hrvatskih željeznica Varaždin
Međimurska županija, Limena glazba Belica
Krapinsko-zagorska županija, Puhački orkestar Mrzlo Polje

C-kategorija:
Grad Zagreb, Limena glazba DVD-a Kašina
Koprivničko-križevačka županija, Puhački orkestar DVD-a Đurđevac
Splitsko-dalmatinska županija, Gradska glazba Sinj
Karlovačka županija, Puhački orkestar DVD-a Ogulin
Zagrebačka županija, Limena glazba i mažoretkinje Vrbovec
Slavonija i Baranja, Gradska limena glazba Željezničar, Slavonski Brod
Bjelovarsko-bilogorska županija, Puhački orkestar Daruvarskog Brestovca i Končanice
Varaždinska županija, Limena glazba Sv. Martin
Međimurska županija, Puhački orkestar Goričan
Krapinsko-zagorska županija, Puhački orkestar DVD-a Špičkovina
Primorska-goranska, Puhački orkestar DVD-a Vrbovsko
 
GOSTI: KD Godba Zgornje savinjske doline, Slovenija

Napomena:
Orkestri A kategorije (i po potrebi dio orkestara C kategorije) nastupit će u okviru prvog dana Susreta, dok će većina orkestara C kategorije nastupiti tijekom drugog dana Susreta. Detaljan raspored nastupa biti objavljen tijekom tjedna 18.-22.5.2015.

Višo informacija pronađite OVDJE.