23 orkestra izborila pravo nastupa na 32. SHPO!

Pravo nastupa na 32. Susretu hrvatskih puhačkih orkestara koji će viti održan 9. i 10. lipnja 2018. ostvarilo je ukupno 23 orkestra B i D kategorije koncertnog programa putem selekcije u okviru 11 županijskih i regionalnih smotri na kojima je nastupilo 55 orkestara s ukupno 1847 glazbenika. 

Županijske i regionalne smotre održane su po sljedećem rasporedu:

11.4.2018., Grad Zagreb, 41. susreti zagrebačkih glazbenih amatera, Susret puhačkih orkestara Grada Zagreba
Organizatori: Centar za kulturu Trešnjevka, Zagrebački glazbeni podij 
Selektor: Miroslav Vukovojac-Dugan
Odabrani predstavnici za 32. SHPO:              
Puhački orkestar ZET-a, B kategorija
Puhački orkestar HKUD-a Željezničar, D-kategorija

20.4.2018., Petrinja, Smotra puhačkih orkestara Sisačko-moslavačke županije
Organizatori/Domaćini: Zajednica udruga u kulturi Sisačko-moslavačke županije, Gradska limena glazba Petrinja 
Selektor: Šime Vulelija
Odabrani predstavnici za 32. SHPO:     
Gradski puhački orkestar „Krešimir“, Kutina, D-kategorija

21.4.2018., Domašinec, Smotra puhačkih orkestara Međimurske županije, natjecateljski dio
Organizatori/Domaćini: Zajednica kulturno-umjetničkih udruga Međimurske županije, Puhački orkestar Općine Domašinec
Selektor: Robert Homen
Odabrani predstavnici za 32. SHPO:              
Limena glazba Dekanovec, B kategorija
Puhački orkestar Općine Domašinec, D kategorija

22.4.2018., Zaprešić, 32. susret puhačkih orkestara Zagrebačke županije
Organizatori/Domaćini: Zajednica kulturno umjetničkih udruga Zagrebačke županije, Puhački orkestar Zaprešić 
Selektor: Šime Vulelija 
Odabrani predstavnici za 32. SHPO:
Limena glazba Vrbovec, B kategorija
Puhački orkestar DVD-a Domagović, B kategorija
Dječji orkestar puhačkog orkestra Zaprešić , D kategorija
Puhački orkestar DVD-a Stankovo, D kategorija

22.4.2018., Ludbreg, 15. županijska smotra puhačkih orkestara Varaždinske županije
Organizatori: ZKUU Varaždinske županije
Selektor: Ivan-Josip Skender
Odabrani predstavnici za 32. SHPO:
Limena glazba Lepoglava, B kategorija
Limena glazba ''Sv. Martin'', D kategorija

28.4.2018., Križevci, 19. županijska smotra puhačkih orkestara Koprivničko-križevačke županije i POOH Fest
Organizatori/Domaćini: ZKUU Koprivničko-križevačke županije, Gradska glazba Križevci 
Selektor: Šime Vulelija 

5.5.2018., Donji Miholjac, 39. smotra Saveza amaterskih puhačkih orkestara Slavonije i Baranje
Organizatori: Savez amaterskih puhačkih orkestara Slavonije i Baranje, Gradska limena glazba Donji Miholjac
Selektor: Vanja Lisjak 
Odabrani predstavnici za 32. SHPO:
Glazba Jakšić, D kategorija
Gradska glazba Našice, D kategorija

6.5.2018., Karlovac, 19. smotra puhačkih orkestara Karlovačke županije
Organizatori: ZAKUD Karlovačke županije i ZOAKD Karlovac
Selektor: Ivan-Josip Skender
Odabrani predstavnici za 32. SHPO: 
Puhački orkestar grada Karlovca, B kategorija

6.5.2018., Solin, 10. smotra puhačkih orkestara Splitsko-dalmatinske županije
Organizatori/Domaćini: Zajednica puhačkih orkestara Splitsko-dalmatinske županije, Gradska glazba „Zvonimir“ Solin
Selektor: Frane Kuss
Odabrani predstavnici za 32. SHPO:
Kulturno glazbeno društvo „Mosor“, Klis-kosa, B kategorija
Općinska glazba Baška Voda, D-kategorija

6.5.2018., Špičkovina, Natjecateljska smotra puhačkih orkestara Krapinsko-zagorske županije 
Organizatori: Puhački orkestar Špičkovina
Selektor: Šime Vulelija
Odabrani predstavnici za 32. SHPO:
Puhački orkestar KUD-a „Lira“ Kraljevec na Sutli, D kategorija 
Puhački orkestar „Lipa“, Tuhelj, B kategorija
Puhački orkestar DVD-a Špičkovina, B kategorija

13.5.2018., Bjelovar, 17. Smotra puhačkih orkestara i 21. smotra zborova Bjelovarsko-bilogorske županije
Organizatori: ZKUU Bjelovarsko-bilogorske županije, Orkestar Grada Bjelovara
Selektor: Robert Homen
Odabrani predstavnici za 32. SHPO:
Puhački orkestar Daruvarskog Brestovca i Končanice, D kategorija

13.5.2017., Zadar, Smotra puhačkih orkestara Srednje i sjeverne Dalmacije, natjecateljski dio 
Organizatori: Gradska glazba Zadar
Selektor: Hari Zlodre
Odabrani predstavnici za 32. SHPO:
Gradska glazba Zadar, B kategorija
Vodička glazba, B kategorija

Samostalna preslušavanja:
Gradski puhački orkestar Gospić (preslušavanje u okviru 19. smotre puhačkih orkestara Karlovačke županije)

Popis orkestara koji su izborili nastup na 32. Susretu po kategorijama:

D kategorija:

1. Puhački orkestar HKUD-a „Željezničar“, Zagreb

2. Gradski puhački orkestar „Krešimir“, Kutina

3. Puhački orkestar općine Domašinec

4. Dječji orkestar Puhačkog orkestra Zaprešić 

5. Pomladak Puhačkog orkestra DVD-a Stankovo

6. Limena glazba „Sv. Martin“ 

7. Glazba Jakšić

8. Gradska glazba Našice

9. Općinska glazba Baška Voda

10. Puhački orkestar KUD-a „Lira“ Kraljevec na Sutli 

11. Puhački orkestar Daruvarskog Brestovca i Končanice

12. Gradski puhački orkestar Gospić

B kategorija:

13. Limena glazba Dekanovec 

14. Limena glazba Vrbovec

15. Puhački orkestar DVD-a Domagović

16. Limena glazba Lepoglava

17. Puhački orkestar grada Karlovca

18. Kulturno glazbeno društvo „Mosor“, Klis-Kosa 

19. Puhački orkestar „Lipa“, Tuhelj

20. Puhački orkestar DVD-a Špičkovina

21. Gradska glazba Zadar

22. Vodička glazba

23.  Puhački orkestar ZET-a