REZULTATI LIKOVNOG NATJEČAJA 2018.

Članovi Prosudbenog povjerenstva likovnog natječaja HSK-a 2018. u sastavu: Tomislav Buntak, akademski slikar i Branimir Pešut, viši kustos, pregledavši ukupno 288 pristiglih radova: 277 radova iz 28 prijavljenih likovnih udruga i 11 radova samostalno prijavljenih autora, odabrali su ovogodišnje dobitnike nagrada i pohvalnica HSK-a te radove za 34. Susret likovnih stvaralaca i izložbu Susreta koja će biti postavljena u Likovnom salonu "Vladimir Becić" Galerije umjetnina grada Slavonskog Broda od 27. 9. do 6. 10. 2018. Rezultate natječaja pronađite u nastavku.

Odlukom Prosudbenog povjerenstva za Izložbu 34. Susreta likovnih stvaralaca odabrano je ukupno 76 radova.

U nastavku donosimo imena nagrađenih, pohvaljenih i odabranih autora čiji će radovi biti izloženi na spomenutoj izložbi i predstavljeni na 34. Susretu likovnih stvaralaca u Slavonskom Brodu.

Otvorenje izložbe bit će 27. rujna 2018. s početkom u 19 h, a Susret i zatvaranje izložbe i zatvaranje izložbe 6. listopada 2018. s početkom u 13:00 h.

REZULTATI NATJEČAJA – 
RADOVI ODABRANI ZA IZLOŽBU 34. SUSRETA LIKOVNIH STVARALACA

NAGRADE I POHVALNICE

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJE LIKOVNO DJELO 2018.
Željko Lipovac: DJEČAK S PLAVOM KAPOM, intarzija, 32x34 cm
(Petrinjska udruga likovnih umjetnika PETRIART)

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJU LIKOVNU UDRUGU 2018.
Udruga "PESKI-ART ĐURĐEVAC" 

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJE LIKOVNO DJELO MLADOG AUTORA 2018.
Lara Brusač (rođ. 1999. g.): SAN, ulje/platno, 70x50 cm
(Udruga "Kloštranska paleta" Kloštar Podravski)

NAGRADA ZA NAJUSPJEŠNIJE TRODIMENZIONALNO DJELO 2018.
Ljiljana Sinovčić: BISERNI PAUN, keramika (Samostalno prijavljena autorica)

POSEBNA NAGRADA POVJERENSTVA ZA NAJBOLJE DJELO U CRTAČKOJ TEHNICI
Sanja Benko: NEMAM IDEJU, olovka, 38x43 cm
(Likovna sekcija KUD-a "Tomislav" Sveti Ivan Žabno)

POHVALNICE HSK-a ZA UMJETNIČKA POSTIGNUĆA 
Snježana Filipčić: MOĆ LJUBAVI, akvarel, 75x55 cm
Martina Fuk: CVJETNA, akril/platno, 100x70 cm
Marija Grabar: MOJA BILOGORA, ulje/platno, 50x60 cm
Mirko Grgić: SEOSKA IDILA, ulje/platno, 73x46 cm
Ivana Hadžija: ODMOR, keramoploča – glazirana bijela glina, 45x40 cm
Valter Kožul: CRVENOKOSA, akril/platno, 60x50 cm
Valerija Lončar: BIJELI LJILJANI, ulje/platno, 50x40 cm
Mirko Markešić: MUZEJ POD PLOTOM, ulje/staklo, 50x60 cm
Milan Stunja: BIBLIJA POSUTA RUŽAMA, ulje/platno, 70x50 cm
Marijan Štimac: PTICA SREĆE, ulje/platno, 90x70 cm
Ksenija Talijančić: PIJETAO, ulje/platno, 50x70 cm
Jadranka Vilus: SMEĐA OBITELJ, smeđa šamotirana glina
Antun Toni Žemljić: U LUCI, ulje/karton, 21x29 cm
Goran Žigolić: UMJETNIČKI PAVILJON, akvarel, 36x52 cm

ODABRANI ZA IZLOŽBU 34. SUSRETA LIKOVNIH STVARALACA

UDRUGA "PESKI-ART ĐURĐEVAC"
*Nagrada za najuspješniju likovnu udrugu 2018.
Ivana Hadžija: ODMOR, glazirana bijela glina, 45x40 cm, *pohvala
Mirko Markešić: MUZEJ POD PLOTOM. ulje/staklo, 50x60 cm, *pohvala
Franjo Mihočka: MOST – PRIJEĆI ILI OSTATI, akvarel, 35x50 cm
Zdravko Šabarić: JENE GORE, DRUGI TAM, ulje/platno, 50x70 cm
Marijan Štimac: PTICA SREĆE, ulje/platno, 90x70 cm, *pohvala

DUBROVAČKA UDRUGA LIKOVNIH UMJETNIKA
Mirica Dubčić: U SJENI BOROVA II, akril/platno, 70x30 cm
Nikola Nino Dubčić: U SJENI, akril/platno, 50x70 cm
Valter Kožul: CRVENOKOSA, akril/platno, 60x50 cm, *pohvala

DRUŠTVO LIKOVNIH AUTORA NOVSKE – DLAN
Mirko Grgić: SEOSKA IDILA, ulje/platno, 73x46 cm, *pohvala
Žan Žafran: JAZZ NIGHT, akril/platno, 65x52 cm

DRUŠTVO LIKOVNIH STVARATELJA PAZIN
Ana Krajcar: HIBISKUSI, akvarel, 24x34 cm
HRVATSKO LIKOVNO DRUŠTVO, Zagreb 
Lidija Brajon Sudarević: LUBENICE, akvarel, 40x30 cm
Marita Burić Teskera: LAĐA, šamotirana smeđa glina
Ines Fabijanić: INTIMA DOMA, akril, 50x40 cm
Snježana Filipčić: MOĆ LJUBAVI, akvarel, 75x55 cm, *pohvala
Ivana Jančiković: TIJELO – fragment, olovka, 50x70 cm
Mirjana Marenić: LABIRINT, goli raku
Darko Polančec: IESUS NAZARENUS, tempera, 26x19 cm
Jadranka Vilus: SMEĐA OBITELJ, smeđa šamotirana glina, *pohvala
Ranka Rački: PLODOVI, ulje, 40x50 cm
Davorko Ruff: ČUVARICA HRAMA, ulje, 50x70 cm

KRIŽEVAČKI LIKOVNI KRUG – KLK
Ana Budija: BIJELE LJEPOTICE, ulje/platno, 60x40 cm
Valerija Lončar: BIJELI LJILJANI, ulje/platno, 50x40 cm, *pohvala
Zorica Majnarić: MOJ ANĐEO, ulje/platno, 30x20 cm
Zdenka Vrabec: Val II, akril/platno, 60x50 cm

LIKOVNA UDRUGA ART CLISSA, KLIS
Marita Delić: BRIME, papir, 45 cm
Željana Koljanin: Vilijamke, ulje/platno, 24x30 cm

LIKOVNA UDRUGA "EMANUEL VIDOVIĆ", Split
Jadranka Čolović-Sviličić: PODMORJE, akril/platno, 30x100 cm
Gorana Đirlić: SJEĆANJE, ulje/platno, 70x50 cm

LIKOVNA UDRUGA "TILURIUM", Trilj
Ana Žuro: ISPOD POVRŠINE, akvarel, 35x35 cm

LIKOVNA SEKCIJA KUD-a „TOMISLAV“ SVETI IVAN ŽABNO
Mirjana Balog: SIRENINE OČI, suhi pastel/papir, 40x30 cm
Sanja Benko: NEMAM IDEJU, olovka/papir, 38x43 cm, *nagrada
Marija Dubravec Sever: ASTORIJA, akril/platno, 30x40 cm
Radovan Vojvodić: DOBAR IZBOR, ulje/lesonit, 28,5x46 cm

LIKOVNA SEKCIJA "PODRAVKA 72", KUD Podravka,  Koprivnica
Branka Šinko: ČAROBNI SVIJET MAŠTE, ulje/platno, 70x50 cm

LIRA – LIKOVNA RADIONICA ZAGREB
Lidija Blažićko: SKULPTURA – MAJA, odljev u gipsu
Bernardica Gršić: ISJEČAK, goli raku, 27x17 cm
Robert Hinkelman: JEZERO, ulje/platno, 40x50 cm
LUB – LIKOVNO UDRUŽENJE BJELOVAR
Ružica Lekšić: DJEVOJČICA I KRUH, ulje/platno, 70x50 cm
Sanja Papić: BRŠLJAN, mozaik, 50x60 cm

LIKOVNI ODJEL OGRANKA MATICE HRVATSKE U SAMOBORU
Vlado Gvozdanović: DOBRA VILA JEDRILIČARA, skulptura - mramor

PETRINJSKA UDRUGA LIKOVNIH UMJETNIKA "PETRIART"
Željko Lipovac: DJEČAK S PLAVOM KAPOM, intarzija, 32x34 cm, *nagrada

POLJIČKA LIKOVNA UDRUGA „KRUG“, Dugi Rat
Nena Sanader: DOGAĐA SE, akril, 70x50 cm

POPOVAČKA UDRUGA LIKOVNIH STVARALACA - PULS "MOSLAVAČKI ŠTRK"
Zvjezdana Bukovčan: BAJKOVITA PRIČA, akvarel, 46x22 cm
Marija Tokić: PREMA ŠTROSSU, ulje, 80x60 cm
prema fotografiji Toše Dabca 

UDRUGA LIKOVNIH AUTORA KARLOVAC
Duško Borovac: KINESKA ČETVRT, akvarel, 33x48 cm
Nataša Gojak: ZIMA NA PLITVICAMA, akrilik, 70x80 cm
Miroslav Krnić: MAJKA I DIJETE, drvo
Robert Prpić: SCHIZOID, akrilik, 20x30 cm
Nela Zovko: USNULI, glazirana keramika

UDRUGA LIKOVNIH UMJETNIKA "GRUPA 69", Zagreb
Marijan Bubaš: PLAVO I PLAVO, akril/platno, 40x70 cm
Ana Cerovski: MAKOVI, kombinirana tehnika, 60x80 cm
Renata Francetić: NEBO III, akvarel, 39x28 cm
Jaroslav Kaderžabek: REMORKER II, akril/platno, 30x60 cm
Tereza Kuharić: MRTVA PRIRODA, ulje/karton, 29x38 cm
Mario Sokolić: 5. ELEMENT – STRAST, kombinirana tehnika, 50x50 cm
Ivan Vučić Lupus: U TRKU, kombinirana tehnika, 40x55 cm
Antun Toni Žemljić: U LUCI, ulje/karton, 21x29 cm, *pohvala
Goran Žigolić: UMJETNIČKI PAVILJON, akvarel, 36x52 cm, *pohvala

UDRUGA "KLOŠTRANSKA PALETA", KLOŠTAR PODRAVSKI
Lara Brusač: SAN, ulje/platno, 70x50 cm, *nagrada
Martina Fuk: CVJETNA, akril/platno, 100x70 cm, *pohvala

UDRUGA MedulinArt, Medulin
Delija Klarić: TLOCRT OSJEĆAJA, akril/platno, 50x70 cm
Rudi Matošević: OSVIT ZORE, akril/platno, 70x60 cm
Mika Oroz: LAV, akril, 70x50 cm
Dušan Tatalović: JEDRILICE, akvarel, 50x70 cm

UDRUGA SLIKARA ĐAKOVŠTINE "SUNCOKRET", Đakovo
Stanko Baličević: LOKVANJ, ulje/platno, 50x70 cm
Dario Kunce: NA UŠĆU, suhi pastel, 50x65 cm
Vlatka Premuž: OKUKA, akvarel, 16x22 cm 

UDRUGA ŽELJEZNIČARA SLIKARA "PLAVO SVJETLO", Zagreb
Špiro Dmitrović: ZAŠTO KAD JE NA KRAJU – NIŠTA, tuš/papir, 35x50 cm
Marija Grabar: MOJA BILOGORA, ulje/platno, 50x60 cm, *pohvala
Milan Stunja: BIBLIJA POSUTA RUŽAMA, ulje/platno, 70x50 cm, *pohvala
Ksenija Talijančić: PIJETAO, ulje/platno, 50x70 cm, *pohvala

ODABRANI SAMOSTALNI AUTORI
Jasna Dragun: HARLEKIN ILI VEDRIJA STRANA ŽIVOTA, akvarel, 39x29 cm
Liba Peršinović Levi: PANONSKA VENERA, ulje/staklo, 60x50 cm
Ljiljana Sinovčić: BISERNI PAUN, keramika, *nagrada
Sonja Tomac: DJED SA UNUKOM, gips

UPUTE ZA DOSTAVU ODABRANIH RADOVA 

Ovom prilikom molimo sve udruge članova čiji su radovi odabrani za Susret i izložbu i odabrane samostalno prijavljene autore, da o svom trošku, osobno ili poštom, dostave ODABRANE radove na adresu: Galerija umjetnina grada Slavonskog Broda, Ul. Ante Starčevića 8, 35000, Slavonski Brod, s naznakom: za HSK izložbu 34. Susreta likovnih stvaralaca, isključivo u razdoblju 17., 18., 19., 20. i 21. rujna 2018., kako bi radovi bili pravovremeno dostupni za postav izložbe. 

Sve odabrane slike trebaju biti dostavljene OPREMLJENE (UOKVIRENE) za izložbu, a na poleđini slike/likovnog rada/skulpture potrebno je napisati ime i prezime autora, naslov djela, autorovu adresu i broj telefona te naziv matične udruge.

Udruge i autore koji će radove dostavljati osobno molimo da radove dostave radnim danom, također u navedenom terminu (17., 18., 19., 20. i 21. 9. 2018.) isključivo od 7 do 13 h.

S radošću pozivamo Vas i sve članove likovnih udruga/sekcija (osobito autore odabranih radova) na otvorenje izložbe, kao i na 34. Susret likovnih stvaralaca i zatvaranje izložbe.

PROGRAM SUSRETA, koji će, kako je najavljeno, biti održan 6. 10. 2018. u Likovnom salonu „Vladimir Becić“ u Slavonskom Brodu s početkom u 13 h, obuhvatit će govore domaćina i predstavnika Povjerenstva, proglašenje i dodjelu nagrada nagrađenim autorima i nagrađenoj udruzi te pohvala pohvaljenim autorima, a svim autorima čiji su radovi odabrani za Susret i izložbu bit će dodijeljena priznanja Hrvatskog sabora kulture. Prigodni program Susreta završit će zatvaranjem izložbe i zajedničkim druženjem te preuzimanjem radova (molimo sve autore odabranih radova, ili njihove kolege, da na zatvaranju izložbe obavezno preuzmu izložene radove). U slučaju da radovi ne budu osobno preuzeti na Susretu, radovi će biti vraćeni poštom, o trošku autora.

Za dodatne informacije možete kontaktirati gđu Martinu Brumen, stručnu suradnicu za kazališnu, književnu i likovnu kulturu u HSK-u, na broj 095/4556879 ili 01/4556879, te putem e-maila na: kazaliste@hrsk.hr. 

Čestitamo svim odabranim autorima i udrugama, a svima prijavljenima zahvaljujemo na sudjelovanju.
Radujemo se 34. Susretu likovnih stvaralaca i susretu s Vama!